Oğlan annesi ve Duyguları

Anlatıyor…

“Ben oğluma saçımı süpürge etmişim, o kalkmış gelmiş oğlumu benden kopartacak. Bu nasıl bir adalet böyle? Doğur, büyüt, yetiştir, okut, sonra biri çıkıp gelsin onu senden alsın. Dayanamıyorum bu duruma.  Yemek yapmaz, ev temizlemez, hepsini oğlum yapar. Biz öyle miydik?

Bilmem, öyle miydik?

Sende ne saçmalıyorsun kız? Öyle değildik tabii…evlendik, kocalarımızı bize “devrettiler”, sonra hep hizmet. Koca, ev, yemek, çocuklar, kocalarımızın aileleri. Hep çalıştık durduk hiiiiç şikayet etmedik. Haksız mıyım?

Bilmiyorum ki şimdi. Belki de haksızsın. O hiiiiç dediğin heeep olmuş galiba. Boşver canım sen de oğlun ne yağacağını bilir.

Nasıl bilecek kız? Senin kocan ne yapacağını bilir miydi? Hep yönlendirmen lazım, gözün elin hep üstünde olmadı mı?

Allah Allah! Amma da abarttın. Ben kocamın annesi miyim canım? E bende biraz geç kavradım bunu ama en azından deniyorum. Ne o öyle elim gözüm üzerinde olacak. Vallahi bir de bunun  sorumluluğunu taşıyamam. Kendim zaten kendime çok geliyorum şurda 🙂

Kız ne oldu sana? Sen böyle değildin! Senin başına gelmemiş belliii! Çıksın biri gelsin, canım aşkım demeye başlasın oğluna da görürüm ben seni. Bak o zaman nasıl eteklerin tutuşacak. Oğlunu elinden alsın da, oğlun sana uzak ona yakın olsun da gör. Bir de onun tarafını tuttu mu yandın bittin sen. Kendimden bilirim bu işleri. Haksız mıyım?

Yaaa sorup durma şunu bana! Haksız mıyım, haksız mıyım. Ben nereden bilecem haksız mısın haklı mı! Sanki illa haklı mı olman lazım. Azıcık da haksız oluver. Oğlun giderse kızın var. Biraz da dön ona bak. Offffffff, aman beyaa! İtiraf ediyorum zor bu işler.

Var evet kızım da var ama kız dediğin hep elinin altında. Oğlan öyle mi? Soyunu devam ettirecek olan o, anaya babaya bakacak olan o.  Ev temizlemeyen, yemek yapmayan, çocuk doğurmayan gelini ne yapayım ben. Ele güne karşı ben oğluma pısırık dedirtmem.

Pesss! Sen niye bu kadar cozuttun arkadaşım söyle bakalım? Bu işin altında bişey olmalı. Düşünsen de susardın sen. Bişeyler olmuş olmalı.

O benim oğluma layık değil bi kere. İşte o kadar……………..

Sen tam olmuşsun canım benim. Mayan gelmiş, kıvamında kaynana olmuşsun. Fırına girmeye hazırsın. Piş bakalım seni kıskanç kaynana :))  

 

 

Advertisement